Vaseline Nemlendirici Jel ||
Bilirsiniz,kış mevsiminde her cildin nem ihtiyacı artar.
Sert soğuklara karşı cildimizin kış rutinini değiştirmekte fayda var.Buna,cilt bakım rutinimizin demirbaşları olan nemlendiricilerimizden başlamalı.Özellikle kuru ciltlilerin her dönem nem ihtiyacı vardır. Nemsiz kalma gibi bir lüksleri yoktur.Bu nedenle kış mevsiminde daha yoğun nemlendirici kullanmamız gerekiyor.Ben yağlı bir cilde sahibim. Ancak dönemsel soğuklar her cildi tek seferde etkiler.Cilt tipinizin bu durumlarda nasıl olduğunun bir önemi kalmaz.Yoğun nem veren nemlendiriciler, cildimizin soğuklara karşı direncini arttırır. Kurumaları,çatlamaları,soyulmaları, fondöten sonrası pul pul ya da pütür pütür görünmeyi engeller. 


Nemlendirici alternatiflerinden biri olan Vaseline de,bu yoğun kıvamı sayesinde cildimin uzun süre nemli kalmasını sağlıyor. Kullandığım her nemlendiricinin cildimde hassasiyet ve ters etki yaratmaması için deneme süreleri oluştururum.Bu süreçte herhangi bir ters etkiyle karşılaşmazsam rutinime o ürünü eklerim.Vasline de hassas ve alerjik  cildimde herhangi bir kötü etkiye sebebiyet vermediği  ve kış mevsiminde rutinimi değiştirmem gerektiği için fırsat ürünü oldu.Özellikle çene bölgemdeki kurulukların önüne geçmemde destekleyici bir ürün oldu.Gece yatmadan önce ve sabah uyandığımda sürüyorum. Gün boyu cildimi nemsiz bırakmamak için uğraşıyorum. 


Yüzümün yanı sıra ellerimde ve dirseklerimde de kullanıyorum.Yoğun kıvamlı olduğu için emilimi birkaç dakika içinde sonlanıyor.Yumuşaklığın verdiği rahatlık sayesinde soğuğun getirdiği kuru görüntü yok oluyor tabi ki.Ürünün içeriği %100 saf petrol jeli.Uzun vadeli kullanımda ince ve kuru çizgilerin görünümlerini azaltma vaadi bulunuyor.Benim en çok dert yandığım rüzgar yanıklarına karşı cildi koruyor.Cildin içten onarımını sağlıyor.Bu da içten koruma demek.Aşırı soğuklara karşı cildimizi korumamız gerekiyor.Güneş kremi kullanarak da bu desteği arttırabilirsiniz.

Unutmayın,hiçbir cildin nemsiz kalma lüksü yoktur.
Cilt bakım rutinimin felsefesi bu :)

Ürünü detaylı incelemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

2 yorum:

Benim Tutkum dedi ki...

Benimde sevdiğim bir ürün, yapısı ve etkisi kış ayları için gayet yeterli..

Yasemin'in Kozmetiği dedi ki...

Özellikle aşırı kurumalarda çok etkili :)

Yorum Gönder


Yukarı :)
'' ''